Na het openen van diverse vestigingen in Roemenië, Polen en Oekraïne en de overnames van Duboi, Hoevenaren Dussen BV, MC Dekker, Sintra Hazeldonk, Himex Logistics, Twentepoort, Rugo Logistics, Ryano Logistics en Eljo Exalto groeit E. van Wijk nu nóg verder, met de overname van Steenbergen BV, met haar hoofdvestiging in Bodegraven.
Ewout van Wijk, de derde generatie en directeur van het bedrijf wat in 1948 als fouragehandel in Genderen op werd gericht: “Groot nieuws: de grootste overname in onze geschiedenis!
Met trots verwelkomen we Steenbergen b.v. in de E. van Wijk Group. Deze strategische overname versterkt ons Benelux-netwerk aanzienlijk en markeert een belangrijke stap in onze groeistrategie.
Steenbergen, een familiebedrijf met meer dan 300 medewerkers en 180 voertuigen, blijft als zelfstandige entiteit opereren binnen onze groep. De gezamenlijke kracht stelt ons in staat om nationale én internationale klanten nog beter te bedienen.
Cultuur, continuïteit en duurzame groei staan centraal. Samen bouwen we verder aan een toekomstbestendige logistieke dienstverlening. Welkom aan alle Steenbergen-collega’s!”
Steenbergen heeft naast de hoofdvestiging in Bodegraven ook vestigingen in Meppel (voorheen Kolk) en Venlo in Nederland en Wommelgem en Chaineux in België.
E. van Wijk is behalve transportbedrijf ook de DAF dealer voor Roemenië, het is dus aannemelijk dat het aandeel van dit merk in het Steenbergen-wagenpark flink toe zal nemen.
Er wordt weliswaar gesteld dat Steenbergen zelfstandig blijft, maar we weten allemaal dit na een paar jaar toch vaak de keuze wordt gemaakt om een identiteit van een overgenomen historisch bedrijf op te doeken. Een voorbeeld: vanaf 1 januari 2025 zijn Twentepoort Logistiek, Twentrex, Cargorilla Logistics, Himex Logistics, RUGO Logistics en TwenPack samengebracht onder één naam: E. van Wijk Forwarding.
Zucht… vermoedelijk dus weer een bedrijf dat zijn identiteit verliest als het aankomt op de kleuren en belettering van zijn vrachtwagens. Al hebben we dan wel een overgangsperiode van enige jaren om er nog zoveel mogelijk in de vroegere kleuren te spotten!
Lijkt me voorlopig niet logisch dat steenbergen verdwijnt. Is toch wel wat ander bedrijf als v wijk zelf.
Bovendien is steenbergen stukje ouder, denk, dus die naam is best belangrijk.
Die bedrijven uit Twente hebben ook nauwelijks of geen auto’s, voorzover mij bekend en zijn dus hooguit op papier bekend
Dat zeiden we ook allemaal bij de overnames van ASG, Sties en Wim Bosman.
Vaak hebben bedrijven binnen een bepaald gebied een dusdanig goede naam, dat als je die zou veranderen vaak gelijk de binding weg is en dus veel omzetverlies
Toch is v wijk wel heel ander bedrijf dan db of mainreifgt. Iets minder log denk en nog wat meer fam bedrijf