Daimler Truck stuurde me zojuist een persbericht over de samenwerking met Arquus. Na de als Citan verkochte Renault Kangoo kun je nu ook de Zetros met Renault logo’s kopen! En dat terwijl de Mercedes-Benz G-klasse, die eigenlijk een Puch (of Steyr, zo u wilt) is, in Frankrijk als Peugeot werd verkocht. Volgens een matig vertaalde Franse wikipedia-pagina: “Arquus, voorheen Renault Trucks Defense, is een Frans bedrijf dat gespecialiseerd is in militaire voertuigen die eigendom zijn van de Franse zakenman Bernard Serin, via de Belgische groep Cockerill. [..] In 2001 verkocht Renault Renault Trucks Defense (RTD) aan de Volvo-groep. Mei 2006 neemt Renault Trucks Defense ACMAT over, een bedrijf dat gespecialiseerd is in lichte tactische voertuigen (VLRA en ALTV). In november 2012 nam Renault Trucks Defense het Franse bedrijf Panhard Defense over. [..] Sinds 24 mei 2018 heet het bedrijf Arquus, een acroniem voor Arma en Equus. […]In 2024 zal de Belgische groep John Cockerill – voor 80% in handen van de Franse zakenman Bernard Serin – Arquus kopen, waarbij het zich ertoe verbindt het management te behouden en de productie in de huidige Franse vestigingen voort te zetten. Politiek gezien maakt deze machtsovername deel uit van een versterking van de militaire samenwerking tussen Frankrijk en België. De overname werd in juni afgerond en voorzag in een belang van 10% door de Belgische en Franse overheid in John Cockerill Defense” Goed, tijd voor nog meer matige vertalingen, dit keer vanuit het Engels, hier onder het officiële persbericht.
![]()
De Zetros van Arquus: een nieuwe Frans-Duitse dynamiek ten dienste van de tactische mobiliteit van de strijdkrachten
Op de beurs “Forum Entreprises Défense”, die op 8 en 9 oktober 2025 in Parijs wordt gehouden, onthult Arquus de Zetros van Arquus, het resultaat van een ongekende samenwerking met Daimler Truck. Deze nieuwe militaire vrachtwagen, ontworpen voor de meest veeleisende omgevingen, combineert de robuustheid van Daimler Trucks permanente 6×6 Mercedes-Benz Zetros-chassis met Arquus’ expertise op het gebied van militarisering en systeemintegratie.
Complementaire sterke punten
Deze Frans-Duitse industriële samenwerking weerspiegelt een gedeelde ambitie: Franse en Europese strijdkrachten voorzien van de beste mobiliteitsoplossing – betrouwbaar, concurrerend en soeverein – op basis van het veelzijdige militaire tactische chassis van de Mercedes-Benz Zetros, en tegelijkertijd de Europese industriële en technologische defensiebasis versterken.
De vrachtwagen voor veeleisende legers
Daimler Truck heeft onlangs orders ontvangen voor zijn Mercedes-Benz Zetros van internationale strijdkrachten zoals Canada, Litouwen en Oekraïne. Het voertuig betreedt nu ook de Franse markt met de aanzienlijke toegevoegde waarde van Arquus: militarisering, integratie van uitrusting en wapensystemen, veelzijdige configuraties – gepantserd of ongepantserd, voor troepentransport of logistiek – en volledige ondersteuning op Frans grondgebied. De truck is ontworpen voor zware bedrijfsomstandigheden en biedt plaats aan twee bemanningsleden in de voorste cabine met optimaal comfort en bescherming. Hij levert consistent een laadvermogen van meer dan 6 ton, ongeacht de integratie of het type cabine.
Emmanuel Levacher, algemeen directeur van Arquus: “We willen dat de Franse strijdkrachten vertrouwen hebben in een robuuste en bewezen militaire truck, met tactische topprestaties en een grote afstand tot de eenheden voor operationele ondersteuningsoperaties.”
![]()
Daniel Zittel, hoofd Defensieverkoop bij Daimler Truck: “Deze Zetros, ontwikkeld als onderdeel van ons samenwerkingsproject, combineert het bewezen voertuigplatform van Daimler Truck met de militaire expertise van Arquus op het gebied van uitrusting en bescherming. Samen kunnen we de Franse en Europese strijdkrachten voorzien van een betrouwbaar voertuig dat de operationele paraatheid en industriële soevereiniteit van onze buurlanden versterkt.”
Responsiviteit door betrokken teams en expertisecentra
Beide bedrijven hebben een sterke positie in Frankrijk. Als leider in oplossingen voor landmobiliteit en een jarenlange partner van de strijdkrachten, exploiteert Arquus vijf expertisecentra in Frankrijk – Limoges, Saint-Nazaire, Garchizy, Satory en Lisses – waar dagelijks meer dan 2.000 medewerkers zich inzetten. Arquus heeft bijna 25.000 voertuigen van alle typen in dienst bij het Franse leger, waarvan 20.000 door het bedrijf worden ondersteund.
Daimler Truck assembleert zijn defensievoertuigen in Wörth am Rhein, vlakbij de Franse grens, en in zijn fabriek in Molsheim (Elzas, Frankrijk). De fabriek in Molsheim maakt deel uit van de industriële activiteiten van Daimler Truck in Frankrijk, waar meer dan 3.000 mensen rechtstreeks werkzaam zijn. Sinds 2008 zijn er meer dan 15.000 Zetros-trucks verkocht.
Dankzij deze complementariteit en sterke punten kunnen de partners de productie snel opschalen, met een productiecapaciteit van enkele honderden vrachtwagens per maand. Dit biedt de flexibiliteit die nodig is om operationele prioriteiten aan te pakken – van urgente inzet tot grootschalige defensieprogramma’s.
![]()
Excuses aan iedereen die ik tegen de kop heb gestoten met de overversimpeling van de eerste alinea, ik moet ook mijn huur betalen, dat moet tegenwoordig blijkbaar door mensen boos te maken met suggestieve teksten. Dat de titel niet klopt kwam ik pas na plaatsen achter, het is natuurlijk de Renault Kangoo die (wel met meer alleen het logo gewijzigd) als Mercedes-Benz Citan verkocht wordt. Heb mijn pilletje te laat genomen, excuses daarvoor.

No Responses