Martijn’s jaar op wielen

Toen Alex mij (Martijn Manrho) vroeg of ik een jaaroverzicht wou maken had ik zoiets van waarvan dan. De evenementen waar ik ben geweest zijn blogs van. Dus na wat nadenken besloot ik dat het misschien leuker zou zijn als mijn jaaroverzicht zou bestaan uit dingen die hier normaal niet staan.

Mocht je toch willen zien waar ik geweest ben dan zijn hier linkjes naar de evenementen waar ik foto’s heb gemaakt.

Wunderland; Kalkar on Wheels.
Steyler Mack Truck Treffen.
Truckshow Ciney.
Renault Oldie Club Viersen Meeting 2024.
Dieselpark.
Renaultoloog Festival 2024.
Nederlands Kampioenschap Ploegen.

En dan ga ik helemaal aan het begin ook nog eens valsspelen want ik ga terug tot December 2023. Eerder dat jaar in Augustus was mijn vader overleden en mijn moeder vond hun auto te groot en dus stond er een prachtige Renault Scenic met 46.000 kilometer op de teller op de oprit te verpieteren. En telkens als ik er was reed ik een stuk met de auto om er voor te zorgen dat het niet erger zou worden en tijdens die ritjes kwam ik tot de conclusie dat het een erg fijne auto is. Dus aan mijn moeder gevraagd of ik de auto mocht kopen en dat mocht onder de voorwaarde dat ik er goed voor moest zorgen. Gelukkig had onze Mazda dealer wel intresse om onze Mazda 5 kopen (bedankt Peeten Mazda). Die me naar huis brachten in een Mazda MX30.

En een paar dagen later ging de reis met bus, trein en de Honda HRV van mijn zus naar van Drenthe naar Limburg om de auto op te halen.


Op weg naar huis met de Scenic even wat te eten halen langs de A28.


Vervolgens op de brug bij Vakgarage Peeten, die hem ook een duim omhoog gaven.


En toen was het 2024 en viel de eerste sneeuw in Limburg, en het is verplicht een foto te maken van je bus in de sneew.


In Februari ging de Scenic naar Wellcoll om grotendeels opnieuw gespoten te worden omdat de blanke lak heel slecht was en heeft er een paar dagen een Kia Picanto op de oprit gestaan. Maar een week later stond er dan ook wel weer een glimmende Scenic voor me klaar.


In Januari per ongeluk achter een flitser gaan staan (sorry meneer de agent)


Op 24 Februari zijn we naar een prachtig kasteel in Duitsland gegaan en dat was ook de eerste oficiele buitenlandse reis van onze Scenic.


In Maart mocht ik de kunstenaars van Atelier Pikcas-zo uit Heel naar het werk brengen.


En nee ik weet nog steeds niet wat Karate Jens heeft misdaan…


In April ging ik met een schone auto naar Geilenkirchen, niet mijn beste idee ooit.


En kwam ik deze prachtige Audi 100 tegen bij de garage in Haelen waar mijn taxibus in onderhoud is.


Begin Mei zag ik een roadtrain op het terrein van Daelzicht in Heel.


Eind Mei was het tijd voor onderhoud aan de Scenic en kreeg ik een Mazda MX30 mee naar huis.


En ik nam afscheid van mijn taxibus de G-005-HF na 4 jaar en 180.000 km gaat die dichterbij huis rijden en kreeg de G-794-HJ mee die met 60.000 op de teller in dezelfde tijd een heel wat rustiger leven had gehad.


In Mei gingen we naar Ciney (dat rijmt)


Gewoon een foto, mijn bus bij de Weerstand in Roermond waar ik passagiers heen breng die mee doen met theatergroep Samsam van Daelzicht.


En stond mijn Scenic op de flyer voor het Renaultoloog festival in September.


In Augustus kwam ik Frietliner tegen.


Fietsendragers in Oostenrijk hebben rode kentekenplaten met witte letters. Weet je dat ook weer.


En tja, niemand die onderweg is is onkwetsbaar, mijn bus dus ook niet maar problemen met de koeling zijn nooit tof, helemaal niet op een warme dag in September.


En toen was het tijd voor de opening van een nieuwe dagbesteding waar veel ex-passagiers van mij werken. Gelukkig kreeg ik toestemming van de planning om daar met de bus heen te gaan en daarna aan het werk te gaan.


Renaultoloog festival in September was warm en gezellig.


De beste parkeerplek ooit in Roermond.


En een aparte leenauto terwijl de bus in de garage was.


In Dongen kwam ik een ding tegen.


En geen idee meer waarom maar ik moest naar de thuisbasis in Simpelveld. Altijd mooi om zomaar betaald in Zuid-Limburg te mogen rijden. (Ik ben en blijf een Drenth…)


Ik weet niet wie er als eerste was maar parkeren kunnen ze wel in Roden.


Lekker voor de ingang parkeren bij vakgarage en Mazdadealer Peeten.


En in Oktober was het mooi nog genoeg om de hond even in de fietskar te zetten en er lekker op uit te gaan.


Lampje kapot…


En ik kwam tot de conclusie dat een achteruitrijcamera niet heel nuttig is met een fietsendrager op de trekhaak.


De tijdelijke veerpont op de nieuwe veerstoep in Steyl is niets voor mensen met verlaagde auto’s.


En in November was ik Hoogezand en zag vlakbij het busmuseum mijn eerste en denk ik ook laatste Hyzon.


En in Zuidlaren heeft Sinterklaas dure raspaardjes voor zijn medewerkers.


In Roermond op het Munsterplein na afloop van een evenement mensen naar huis brengen.


En een doorkijkje gewoon omdat het kan.


En ik kwam vlakbij huis een hele zeldzame Skoda Felicia Pickup tegen. Krijgt nog een eigen blogje zelfs.

Reageer

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *